Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου 2011

Αμπελόκηποι-Πανελλήνιος Γ.Σ 43-54

Τον πρόδωσε ο κακός του ευατός.Οι Αμπελόκηποι αν και στην καυτή έδρα τους δέχτηκαν την ήττα με 43-54.Σε ένα παιχνίδι με πολλά λάθη και 2 ομάδες να μάχονται νίκησε αυτός που ήταν λιγότερο κακός από τον άλλο και αυτός που του μπήκαν τα μεγάλα σουτ.Το ματς ξεκίνησε με το σκόρ να αλλάζει χέρια συνέχεια στα πρώτα λεπτά...όμως δύο κακά τρίλεπτα της ομάδας μας στοίχησαν και το ημίχρονο έλειξε 12-27!!!! Στο δεύτερο ημίχρονο οι Αμπελόκηποι έκαναν την αντεπίθεση τους και φτάσαν την διαφορά μέχρι και στους 6 πόντους,αλλά με κακές επιλογές στην επίθεση και η έλλειψη δυνάμεων,δεν τους έκανε το χατίρη για κάτι καλύτερο.Για την ιστορία όμως το δεύτερο ημίχρονο έληξε 31-27 υπέρ μας.Βρεθήκαμε στην χειρότερη μας μέρα αλλά έτσι είναι αυτά...συνεχίζουμε με την ερχόμενη τρίτη σε derby φωτιά με τον Ζωγράφου.