Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2013

Aνασκόπηση περασμένης εβδομάδας

Ξεκίνημα με το ανδρικό μας τμήμα την Τετάρτη, όπου σε εξ'αναβολής μάτς υπέστη την ήττα σόκ με 77-54 εκτός έδρας από τον Πρωτέα. Η ομάδα μας παρουσιάστηκε χωρίς ενέργεια και χωρίς πλάνο στην άμυνα, και έτσι ήρθε αυτή η ήττα με +23.

Την Πέμπτη στο 7.Κ.Νεότητας το παιδικό μας νίκησε με καλή εμφάνιση 50-41 τους Νέους Βύρωνος και κάνει όνειρα για την 1η θέση του ομίλου και το πλεονέκτημα έδρας στα μπαράζ.
Το εφηβικό μας από την άλλη,νίκησε 55-47 με πολύ κακή εμφάνιση. Οι παίχτες του Βασίλη Αποστολάκη πρέπει να κάνουν μόνο νίκες μέχρι το τέλος του πρωταθλήματος ώστε να βρεθούν στα μπαράζ έστω και με μειονέκτημα έδρας.

Τέλος, το ανδρικό μας τμήμα την Παρασκευή έχασε 72-57 από τον Τριφιλλιακό Πολυδρόσου, εκτός έδρας στο Χαλάνδρι. Οι παίχτες του Νίκου Γκατίδη φάνηκαν κουρασμένοι και χαμένοι μέσα στο παρκέ, δέχτηκαν 50 πόντους στο 1ο ημίχρονο και αυτό δεν τους επέτρεψε να διεκδικήσουν την νίκη στα επόμενα 20' λεπτά.