Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2011

Αμπελόκηποι Β'-Ποσειδώνας Ν.Ψ (ΕΦΗΒΙΚΟ) 35-56

Παρά την προσπάθεια των εφήβων μας και ένα ξέσπασμα στην 2η περίοδο που το ματς από το -15 πήγε στο -6,ήρθε τελικά η ήττα που στο τέλος η διαφορά της έφτασε τελικά να είναι με 21 πόντους.Αυτή ήταν η πρώτη ήττα των εφήβων μας καθώς το μάτς με τον Αρίων είχε διακοπή και έχει ακόμα 17 λεπτά πριν την λήξη του.Επόμενως αγώνας την ερχόμενη πέμπτη εκτός,σε ένα ματς ''φωτιά'' με τον Πρωτέα.

Aμπελόκηποι-Ποσειδώνας Ν.Ψ (ΠΑΙΔΙΚΟ) 45-40

Οι παίδες του Βασίλη Αποστολάκη χθές πραγματοποίησαν μια ιστορική νίκη απέναντι στον Ποσειδώνα Ν.Ψ που χάνει για πρώτη φόρα σε αγώνα παιδικού. Με απόλυτη κυριαρχία στους αιθέρες και τον έλεγχο του αγώνα στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα,ξαναμπήκαν ξανά στο κόλπο της πρόκρισης καλύπτωντας έτσι το χαμένο έδαφος από την ήττα στον εκτός έδρας αγώνα με 45-44.