Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2011

Μύλωνας-Αμπελόκηποι 72-62

Δυνατό φιλικό test για το μάτς της τρίτης με τον Ζωγράφου ήταν το σημερινό για τον Νίκο Καντίδη και τους παίχτες του.Το μάτς θα μπορούσε να είχε λήξει και υπέρ μας όμως το δεύτερο 5λεπτο της 2ης περιόδου και το πρώτο 5λεπτο της 3ης ήταν οι αρνητικοί παράγοντες ώστε η ομάδα μας να μην διεκδικήσει κάτι καλύτερο.Αγώνα με τον αγώνα η ομάδα βρίσκει τα πατηματά της και ελπίζουμε την τρίτη να έρθει το πρώτο διπλο της χρονιάς.

O θανατός σου,η ζωή μου!!!!

Την τρίτη το εφηβικό μας θα προσπαθήσει να κάνει την παρθενική του νίκη στην Α'κατηγορία.Αντιπαλός μας ο Ζωγράφου.'Ενα τοπικό derby στο οποίο οι παίχτες του Νίκου Καντίδη ρίχνουν το βάρος και προσηλώνονται καθώς αυτό το παίχνιδι ίσως αποδειχθεί αγώνας κλειδί για την συνέχεια του πρωταθλήματος.Δικαιολογίες δεν υπάρχουν πλέον και έτσι μετά το σοκ της 1ης αγωνιστικής,η νίκη είναι μονόδρομος.Αν και εκτός έδρας αγώνας,οι Ultras θα είναι και πάλι στο πλευρό μας και καλό θα ήταν,όποιος μπορεί να έρθει να στηρίξει αυτή την προσπάθεια. Forzaaaaa Aμπελοκηπάραααααααα!!!

Υπάρχει πλάνο!!!!!!

Το αντρικό μας τμήμα κάνει φέτος βήματα προόδου και ήδη σε 3 αγώνες(2 φιλικά και το κύπελλο) έχει παρουσιαστεί πολύ δυνατό και με πολλές δυνατότητες.Στο πρώτο φιλικό της χρονιάς αντιμετώπισε την Κηφησιά 2003 ομάδα που φέτος θα συμμετέχει στο πρωτάθλημα της Γ'ΕΣΚΑ.Τελικό σκορ 40-69 υπέρ μας.Μετά ήρθε ο αποκλεισμός στο κύπελλο από την Εστία Θυσέας Φιλίας,ομάδα που φέτος πάει για άνοδο στην Β'ΕΣΚΑ και σιγούρα θα πρωταγωνιστήσει στην Γ'ΕΣΚΑ.Τελικό σκορ 59-64 και αποκλεισμός αλλά με εμφάνιση καλή.Χθές έγινε το δεύτερο φιλικό της ομάδας με αντίπαλο τους Τρείς Αστέρες 89,ομάδα που παίζει στην Γ'ΕΣΚΑ.Τελικό σκορ 49-40 υπέρ μας(ανκαι παιξαμε τρεις περιόδους).Η ομάδα αυτή με πολύ μικρό μέσο όρο ηλικίας αλλά και με πολύ ταλέντο σιγούρα μπορεί να κάνει θόρυβο στο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑ αρχίζοντας από φέτος.